Sıkça Sorulan Sorular

Hemen Tasarım ürün, hizmet ve işleyişi hakkında her türlü sorunun kısa cevabı bu sayfada maddelerle işlenmiştir. Listede cevabını bulamadığınız soruları bize iletişim formumuz aracılığıyla sorabilirsiniz.

Ek Hizmetlerimiz

Hemen Tasarım WP CMS ile yapılan siteler: Evet, satın alım sonrası WordPressHTML/CSS uyumlu temalarla temanızı değişebilir, mevcut temada değişiklik ve düzenlemeler yapabilirsiniz.

Diğer sistemlerle yapılan siteler: Diğer WordPress, Joomla, Wix, uCoz vb. sistemlerle yapılan sitelerde tema değişimi ve prosedürü ilgili sistem kriterlerine bağlıdır. İlgili paket ürün sayfasında detaylar verilmiştir. 

Evet, yapabilirsiniz. Kotanızın yetmedi durumlarda daha fazla alan/trafik için üst hosting paketine fark ücretini ödeyerek geçiş yapabilirsiniz. 

Paket site bilgilerinizle kayıtlı olduğunuz mail üzerinden bize talep iletmeniz yeterlidir. 

Hemen Tasarım platformu olarak biz, Alan adı + Hosting ve SSL dahil site hizmetini öncelikli benimsiyoruz. WP CMS ve diğer temel paketlerimizin büyük çoğunluğuna Alan adı ve hosting dahil hizmet veriyoruz. Ancak bazı paketlerde alan adı ve hosting sizden olacak ekilde hariç hizmet verilebilmektedir. 

Paket siteye Alan adı, Hosting ve SSL dahil mi, bunu mutlaka ürün paket sayfasında incelemelisiniz.

Evet, veriyoruz. İndirim kuponları veya belli ek avantaj/özellik içeren promosyon kodları sunmaktayız. 

Bu indirim kupon ve promosyon kodlarını aşağıdaki kanallar üzerinden zaman zaman paylaşıyoruz. 

 

Evet. Kredi kartınızla ödeme yapabilir ve taksitlendirme yapabilirsiniz. İlgili ürün paket sayfasında “Taksit Tablosu” kısmında hangi bankalara, kaç taksit imkanı sunulduğunu görebilirsiniz.

Hemen Tasarım, kişi ve kurumlara hemen web site tasarımı sunan, web site yapım hizmeti sağlayan platformdur. Web siteleri hazır paket sistem olarak hazırlayan, paket dahilinde web site ile beraber çeşitli hizmetleri de sunan platformdur.

Hemen Tasarım WP CMS, HTML, CSS, JS ve PHP dilleri kullanılarak WordPress altyapısıyla geliştirilmiş, uCoz alt yapı ve sistemi örnek alınmış hazır içerik yönetim sistemidir.  Kişi ve kurumlara bu CMS sistemi üzerinden web site hizmeti sunulur. Bu paketin dışında diğer hazır CMS’ler ile de web site desteği sağlanmaktadır. Hemen Tasarım WP CMS, birden fazla sürüme ve 2 varyasyona sahiptir; WP CMS-AS ve WP CMS-PRO. WP CMS hakkında daha fazla bilgi için WP CMS sayfamıza ve Wiki Ağımıza bakabilirsiniz.

Biz, (Hemen Tasarım Ekibi) her geçen gün büyüyen ve gelişen birkaç kişilik ekibiz. Hementasarim.com web sitemiz, kişi ve kurumlara hazır paket web site hizmeti sunmayı amaçlayan ve bu maksatla geliştirilmekte olan sitedir. Bizle beraber bayilerimizin ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına karşılık vermekte, web tasarım ve programlama odağında çeşitli bilgileri, SEO çözümlerini makale, sözlük nezdinde sunan platformdur.

Paketlerimizi tamamen ihtiyaca göre hazırladık. Kimisi kendi özelleştirdiğimiz CMS ile, kimisi uCoz, Wix veya uKit gibi hazır site yapıcılar ile hazırlanabilir web site paketleridir. Kimi paketler ise sadece HTML/CSS veya Landingpage tarzında web site çözümleri içerir. Tüm paketleri görmek için tıklayın

Beğendiğiniz paket siteyi sepete ekleyip, ödeme sayfasına ulaştıktan sonra EFT/Havale veya Kredi Kartı ile ödeme yapıp satın alabilirsiniz.

Teslimat süresi paket içeriğine göre değişmekte olup, her ürün paket sayfasında belirtilmiştir. Genel itibarıyla 7 – 14 gün veya 3 ila 1 ay arasında değişiklik gösterir. Teslimat konusunda “Teslimat Şartları” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İptal hakkı da yine ürün paket sistemine bağlı olarak değişir. Genel iptal – İade konusunda “İptal & İade Koşulları” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Tasarım Platformu, tüm siteleri paket olarak sunar. Kendi imkanlarıyla özelleştirdiği WP CMS’i Hemen Tasarım VIP paket kapsamında sunmaktadır. Bunun dışında WordPress, uCoz, uKit, Wix, Blogger, HTML & CSS, PHP vb. birçok alt yapıyı kullanır. Ofisimo, Webruz, Hazırsitem, Tasarımofisi vb. onlarca farklı yerel çözümü de beraberinde destekler ve sunar.
Hosting olarak genel itibarıyla Turhost ve Kebirhost kullanmaktayız. Yine alan adlarımızı da bu hosting firmalarından veya IHS’den almaktayız.

Hosting alt yapımız en az 2 GB Ram ölçeğindedir. 

 • Yönetici Panel Giriş URL’si: https://www.siteadi.com/yonetim
 • Temel Çekirdek Dili: PHP
 • Kullanılan Yazılım ve Arayüz Dilleri: PHP, Javascript, CSS, HTML vb.
 • Uygun Web Site Türleri: Blog, Wiki, Forum, e-Ticaret – Mağaza, Haber, Sözlük, Arama Motoru vb.
 • Düzenleyici: Blok, Klasik, Gelişmiş, Sürükle Bırak, Kodlama, Kısa Kod vb.
 • Eklenti/Modül Desteği: WordPress, HTML, CSS, JS, Ajax, Jquery, PHPScript, Woocommerce, Script vb.
 • Tema Desteği: WordPress, HTML, CSS, Blogger, Woocommerce, Landing Page vb.

Tamamen paketin kendi özelliğine göre değişmektedir. Genel itibarıyla EFT/Havale veya Kredi kartıyla ödeme alınmaktadır. Bazı proje ve paketlerimizde ise ek hizmet veya ürün karşılığında kupon odaklı ödemeler kabul edilmektedir.

Evet, bayilik veriyoruz. Bayimiz olmak isteyenler için hazırladığımız “Bayilik” sayfamızı ziyaret edebilir ve bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hazırladığımız her site kendi özgün belirtilen lisans kapsamındadır. https://www.hementasarim.com ise tamamen “Copyright – Tüm Hakları Saklıdır” lisansı altındadır. Sitemizde kullanılan tüm materyal ve veriler izinsiz, onaysız farklı site, platform veya alanlarda kesinlikle kullanılamaz. Aksi durumda yasal işlem başlatma hakkına sahip olduğumuzu belirtiriz.

Sitede kullanılan materyaller telif hakkı olmayan veya halka açık, kullanıma uygun materyal ve içeriklerdir.

Telifli ürünler ise telif sahibinin onayı ve izni dahilindedir. Telifli olduğunu ve izin alınmadığını düşündğünüz materyal, ürün, içerik ve verileri lütfen bize bildiriniz. Böyle bir durumda “uyar-kaldır” yöntemini benimsiyoruz. Bazı yazar ve bayiler tarafından eklenmesi muhtemel olabilecek telifli ürünler olabilir. Bu durumda bize bildirirseniz gerekli işlem en kısa sürede incelenip, yapılacaktır. Tarafımıza bildirim yapılmadan yapılan işlem veya başlatılan yasal süreçte Hemen Tasarım hiç bir suretle sorumlu değildir ve mesuliyet kabul etmez. 

Paketlerin büyük kısmında footer kısmını düzenleyerek bu ibareyi kaldırabilirsiniz. Tarafımızdan izin verilmektedir. Fakat bazı düşük hacimli ve uygun fiyatlı kısıtlamalı paketlerde buna izin verilmemektedir. Kaldırılması veya gizlenmesi kesinlikle yasaktır. 

Lütfen satın almayı düşündüğünüz paket site detaylarını inceleyiniz. 

Genelde ürün özelliğine bağlı olarak 7 – 14 gün veya 1 – 3 ay arası teslimat süresi bulunur. İşlemleri tamamlanan sitelerin bilgileri mail yoluyla size iletilmektedir. Teslimat sonrası sitenizi düzenleyebilir, içerik girişi yapabilirsiniz. 

Evet, destek ve eğitimlerimiz mevcuttur. Destek süresi teknik anlamda olup, paket ürün sayfasında detayı, süre ve yöntemi belirtilmiştir. Ek destek süresi, destek yöntemi ücrete tabidir. 

Genel olarak 3 gün, 1 hafta, 1 ay, 3 ay ve 1 yıl şeklinde periyotsal destek sürlerimiz var. e-Posta, Facebook Messenger, Whatsapp, Zoom, Telefon vb. destek yöntemlerimiz bulunuyor.

Eğitimler: WP CMS ile hazırlanan paket sitelerde ücretsiz yönetim paneli eğitimi talep dahilinde verilmektedir. Diğer paketlerde ise sisteme giriş bilgileri üzerine sadece eğitim verilmektedir. Diğer eğitimler ücrete tabidir.

Hemen Tasarım Blog, Wiki ve Eğitim Kaynak bölümlerinden çeşitli eğitimleri ve belgeri de temin edebilirsiniz.

Tarafımızdan özelleştirilen WP CMS alt yapısı kullanılarak hazırlanan web site paketlerinde ek ücret karşılığında sunuyoruz. Bunun haricindeki alt yapılarda lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bazı alt yapılarda ek modül/kurulum desteği veriyor, bazılarında vermiyoruz. Tüm ek modül/eklenti kurulum desteği ücretlidir.

Evet, tüm hazırladığımız web siteler tarafımızdan Google, Yandex, Rastgelelik, TurTc, Vuhuv, Bing gibi onlarca arama motoruna ücretsiz kaydedilir. Arama motorlarının tarama ve kabulünün ardından arama motorunda siteniz listelenecektir. 

Arama motorlarında ilk sırada çıkmak için reklam, SEO gibi ek pazarlama ve içerik çalışmaları yapılması gerekir. Tarafımızdan gerekli tüm SEO’lar yapılır. Ancak sitenizin arama motorlarında ilk sırada yer alması size ve sitenizdeki etkinliğinize bağlıdır. 

Hemen tasarım site hizmeti ve arama motorlarında yer alması, sıralanması garantisini verir. Asla ilk sırada yer alma garantisi vermez. 

Alt yapı ve mantık aynıdır. Ancak kurulum ve sitenin tasarlanıp, hazırlanması tarafımızdan yapılmaktadır. Akabinde siz sitenizi geliştirir, ek içerik ve veri girişi yapabilirsiniz. 

WP CMS ile yapılan sitelerde destek veriyoruz. Diğer sistemlerde ise ürün paket sayfasında belirtilen destek yöntemi ve destek süresince destek veriyoruz. Onun dışındaki destek talepleriniz ek ücrete tabidir.

Alan adı + Hosting HARİÇ paketlerde hosting bilgileri size aittir. 

Teslimatlı (Yap devret) web site paketlerinde cpanel, FTP ve Mysql gibi bilgileri paylaşıyoruz. Ancak diğer paketlerde, özellikle alan adı + hosting dahil paketlerde Cpanel vb. bilgileri paylaşmıyoruz. 

Temel olarak paketleri yıllık yenilemeli olarak düzenliyoruz. Alan adı ve hosting dahil olduğu, bunlarında her yıl yenilenmesi gerektiği için yıllık yenilemeli olarak hizmet sağlamaktayız. Fakat bazı hususlara dikkat çekmek gerekiyor; 

 1. Bazı paket sitelerde sadece alan adı + hosting yenileme ücreti talep edilir. Site, kurulum, tema vb. ücretler sadece ilk yıl için geçerlidir. Sonraki yıl ücret alınmaz.
 2. Alan adı + Hosting hariç paketlerde ise tek seferlik ücret söz konusudur. Yenileme yapılmaz. Yenileme ve bakım talep edilirse ek ücrete tabidir.
 3. Bazı paketlerimiz ek hizmet, avantaj ve bakım gibi içerikleri kapsar. Bu yüzden yıllık yenilemelidir ve ücret stabildir. Yıllık eflasyon oranına bağlı olarak yenilemesi yapılır. Genelde alan adı – hosting + SSL dahil paketlerde geçerlidir. 

Lütfen satın alacağınız paket sitenin ürün sayfasında detayları inceleyiniz. Yenileme durumları her ürün için ayrı olabileceğinden, ürün sayfasında belirtilmiştir. Konuyla ilgili sormak istediklerinizi doğrudan bize iletişim formu üzerinden iletebilirsiniz.

Fatura talep etmeniz durumunda kesilecektir. Fatura kesebilmemiz için ödeme sayfasında bize TC kimlik bilgilerinizi, iletişim ve gerçek kişilik bilgilerinizi doğru ve eksiksiz iletmeniz gerekmektedir. Ayrıca faturalı paketlerde %18 KDV + %2 PayTR komisyon ücreti alınır ve “İNDİRİMLİ” fiyatlar GEÇERLİ DEĞİLDİR

Normal fiyatlardan işlem sağlanır. Detaylar için bizimle iletişime geçiniz

Her paket 1 alan adına tanımlıdır. Ek alan adı kurulumu yapılmaz. Ek alan adı için farklı yeni bir paket site daha almanız gerekir.

Site kurulumu yapıldıktan sonra alan adı değişikliği yapılamaz. Farklı alan adı ile yeni paket site almanız gerekir. 

Paket site içerik ve kapsamına göre değişiklik gösterir. Alan adı – Hosting dahil olmayan paketi alırsanız kurulum sağlanır. Bunun dışındaki paketlerde kendi sunucularımızda veya tarafımızdan sağlanan hostingte siteniz barındırılır.

Diğer Genel Soru ve Yanıtlar

Alan adınızı ve site ismini siz belirliyorsunuz. İlettiğiniz alan adı IHS, Turhost ve Kebirhost Alan Adı sistemleri üzerinden kontrol ediliyor. Daha önceden rezerve edilmemiş, satın alınmamış alan adı ise doğrudan sizin adınıza alınıyor. 

Alan adı başkası tarafından kullanılıyorsa, bu durumda size mail veya telefon üzerinden bilgilendirme yapılarak alternatifler sunuluyor. Onayınız dahilinde uygun alan adı alınıp, web site hizmetiniz başlatılıyor.

Tarafımızdan hosting hizmeti verilen tüm sitelerde gerekli SSL sertifikaları, güvenlik yazılımları, spam programları barındırılmaktadır. 

Ödeme sonrası doğrudan siparişiniz alınır ve projeniz başlatılır. İlaveten bize bildirimde bulunmak için “Bildirim” sayfamızdan ödeme bildiriminde bulunabilirsiniz.

Özel yazılım taleplerinizi fiyat almak ve olabilirliğini öğrenmek için lütfen destek@hementasarim.com adresine iletiniz.

Evet, veriyoruz. Mobil uygulama, Makale yazımı, Ürün girişi vb. farklı ürünleri de sunmaktayız. Tüm hizmetlerimize “Hizmetlerimiz” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Evet, reklam alımı yapıyoruz. Reklamlarınızı Hementasarim.com sitemizin Blog, sözlük gibi alanlarında yayınlıyoruz. Detyalar ve fiyat bilgisi almak için “Reklam Servisi” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İster biz yapalım, ister başkası yapsın fark etmeksizin mevcut web sitenizi analiz ediyor ve tanıtım makalesini yazıyor ve “Web Site / Blog Tanıtım” bölümümüzde yayınlıyoruz. Organik trafik almanıza ve tanınmanıza yardımcı oluyoruz. Web sitenizin tanıtımını yaptırmak istiyorsanız lütfen “Web Site Analiz ve Tanıtım” ürün sayfamızı inceleyiniz.

Referans sistemimiz birçok ajanstan farklıdır. Siz, onay verip talep etmedikçe siteniz referanslar kısmında yayınlanmaz. Yalnızca talep eden müşterilerimizin web siteleri referanslar kısmına gösterilir. “Referanlar” sayfamızda bu siteleri ve çalışma ortaklarımızı görebilirsiniz.

Hemen Tasarım, tüm işlem ve çalışma ilkelerinin üzerinde KVKK ilkelerini tutar. Bu kapsamda üyeliksiz alışverişi de destekler. Web siteniz size özel olacağı için kişisel verilerinizin saklanması ve kullanımı yalnızca size aittir. Hemen tasrım hiç bir suretle verilerinizi kullanmaz, üçüncü kişilerle paylaşmaz. 

Çünkü biz birden farklı web site çözümü sunuyoruz. Web sitenin yanı sıra ihtiyaç duyabileceğiniz SEO, Makale, e-Ticaret vb. birçok olanağı karşılıyoruz.

Ajanslara kıyasla daha fazla özellik ve hizmeti çok daha uygun fiyata sunuyoruz. Sitenizi siz kontrol etmeseniz de biz takip ediyor, arama motorlarında sürekli güncelliğini koruyoruz. Bir arıza olması durumunda gerekli müdahaleyi yapıyoruz.

Tek bir sistem üzeri değil, Türkiye’de pek bilinmeyen uKit ve uCoz gibi sistemlerle de web sitesi kuruyoruz. 

WordPress, Wix, uKit gibi sistemlerin yanı sıra onlarca yerli yazılım ve web site hizmet çözümlerini kullanıyoruz. Biz, diğer ajans ve freelancer yazılımcıları rakip değil, meslektaş olarak görüyoruz. 

Size klasik site değil, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm hizmetleri tek pakette hazır olarak çok daha uygun fiyatlara sunuyoruz. Ek özelliklerle birden fazla paket seçeneği sağlıyoruz.

Sunduğumuz web siteler güçlü ve özveriyle çalışan bir ekibin eseridir. Yazılım uzmanı, SEO uzmanı, Web tasarım arayüz geliştiricisi, Grafik tasarımcısı ve destek ekipleriyle büyük bir ailenin çalışmalarıyla web siteleri sanata dönüştürüyoruz. Biz, siteleri iş veya materyal olarak değil, birer sanat eseri olarak görüyoruz.

Evet, bizim ürünlerimiz özveri ve özel materyallerin ürünüdür. Biz, üçlü sunucu ve hostingler kullanıyoruz. Tasarım ve alt yapımız daha kapsamlı ve son teknoloji ürünleridir. Bu yüzden de maliyetimizin bir derece üzerinde faaliyet gösteriyoruz. Aksi durumda kar oranımız olmaksızın paket satışı yapmamız gerekir. Biz, mümkün olan en kaliteli düzeyde siteleri, en uygun fiyata sağlamaya çalışmaktayız. 

Birçok kişi daha düşük fiyata site yaptığını söyleyebilir. Ancak birçok forum, blog, şikayet platformunda bu ajans ve kişiler hakkında açılmış yüzlerce şikayet kaydını görebilirsiniz. Ürün yaptıktan sonra desteği sağlamayan, ürünün arkasında durmayan kişi ve firmalara itimat etmemelisiniz. Hemen Tasarım, %100 Müşteri Memnuniyetini önemsemektedir. 

Tarafımızdan web site hizmeti verilen bir alt yapı kullanıyorsanız evet, devredebilirsiniz. Fakat bunun dışındaki sistemlerle çalışmamaktayız.

Web sitenizin alt yapısı müsait ise bizim WP CMS alt yapısına ve hosting sistemlerimize geçiş yapabilirsiniz. WordPress, Blogger, Joomla gibi sistemleri desteklemekteyiz. Bunun dışındaki sistemler hakkında bilgi almak için bizimle lütfen iletişime geçiniz

Tarafımızdan sağlanan web site paketi ile sitenizi aldıysanız, evet. Destek sağlıyoruz. Ek bilgilendirme durumu ücrete tabidir. 

Bunun dışında SEO, e-Ticaret, Web Site, Yazılım vb. çeşitli konularda “Hemen Tasarım Blog” veya “Hemen Tasarım Wiki” üzerinden destek alabilirsiniz. 

Hayır yapmıyoruz. Çünkü giriş sayfası gibi önemli bir sayfayı Intro ile heba etmiyoruz. SEO ve kullanıcı deneyimi açısında önerilmediği, uzmanlarımız da uygun görmediği için Flash veya Animasyon Introlu giriş sayfası yapmıyoruz.

Hayır, yapmıyoruz. Böyle bir paket de kurkulamıyoruz. Çünkü Adobe Flash (Eski adıyla Macromedia Flash veya Shockwave Flash) kullanarak web sitesi yapmak artık çok tercih edilmiyor. Flash bugün için sadece destekleyici amaçlarla ve çok kısıtlı olarak kullanılmaktadır. SEO açısından, arama motorlarında bilinilirlik  ve hız & performans açısından çok işlevsel değildir. Bu yüzden Flash site yapmıyoruz.

Öncelikle bir web sitenin temel ihtiyaçları şunlardır;

 1. Alan adı,
 2. Hosting,
 3. SSL,
 4. Alt yapı – Kodlama,
 5. Kurulum,
 6. Tasarım,
 7. Tema,
 8. Eklenti ve Diğer Modüller,
 9. SEO Ayarları,
 10. İçerikler vb. 

Web site fiyatlarını belirlerken tüm bu kriterler göz önünde bulundurulur. 

Size sunulan hizmetler paket ürün kapsamındadır. Tüm detaylar ve demo ürün sayfasında verilmiştir ve bu verilere göre hazırlanıp, sunulur. 

Tüm ürünlerimizde standart olarak en fazla 3 kez revizyon yapma hakkınız bulunuyor. Bunun üzerindeki düzeltim/revizyon talepleriniz ek ücrete tabidir. 

İptal edip, paramı iade alabilir miyim? İptal talep etmeniz durumunda ürünün

Sıkça Sorulan Sorular bölümümüzde yer almayan, bulamadığınız sorularınız varsa bizimle “Destek Hattı” üzerinden iletişim kurabilir, 7/24 sorularınızı sorabilirsiniz. 

Yanıtlama süresi destek hattının özelliği, mesai saatleri ve iş yoğunluğuna göre değişmektedir. En geç 3 iş günü içerisinde sorunuza yanıt vermeye çalışıyoruz.

Ayrıca Belirtelim

 • Ticari faaliyet yürüttüğümüz ve bilinlirliği yüksek olduğu için .com uzantılı alan adı alınmıştır. 
 • Hementasarim.com, Turhost ve Kebirhost Sunucularında barındırılmaktadır. 
 • Base64 Kodumuz: SGVtZW4gVGFzYXLEsW0gKGh0dHBzOi8vd3d3LmhlbWVudGFzYXJpbS5jb20pIEhhesSxciBXZWIgU2l0ZSBQYWtldCBTaXN0ZW1sZXJp
 • MD5 Kodumuz: b1fb7935dbe63cb911fa872c5f023bec
 • Sha1 Kodumuz: 88bbef4c13a0893da89dc3e09a09e621d11b3565
Shopping Cart