Geri Ödeme ve İade Politikası

Geri Ödeme ve İade Politikası, T.C. yasaları dikkate alınarak hukuk müşavirleri nezdinde alıcı ve satıcı tarafların hak ve hukukları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. İşbu iptal-iade politikası, Hemen Tasarım markasına ait tüm ürün ve hizmet kullanıcıları, alıcıları tarafından kabul edilmiş sayılır. Genel ve ürün/hizmet kapsamında iptal ve ücret iadesine ilişkin şartlar bu sayfada maddelerle açıklanmıştır. İptal – İade politikalarının değiştirilme hakkını Hemen Tasarım gizli tutar.

Hemen Tasarım olarak sunduğumuz hizmetler ve geliştirdiğimiz ürünler yazılım alanına girmekte ve bu kapsamda iadesi bulunmamaktadır. Ancak biz, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak adına firma olarak ek iptal-iade hakları sunmaktayız. Bu kapsamda iptal edilebilir ve edilemez ürün ve hizmetlere aşağıda maddelerle ulaşabilirsiniz.

İadesi – İptali Olmayan Ürün ve Hizmetler

Alan Adı (Domain): Sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği domaine kurulumundan sonra cayma, domain değiştirme, iptal veya iade hakkı yoktur. Alan adı alımlarında ücret iadesi, ürün iptali mümkün değildir.

Reklam ve Pazarlama Çalışmaları: Sağlayıcıların iade yapmamasından ötürü reklam hizmetinde iptal – iade bulunmaz.

Kurulum Tamamlanan Ürün/Hizmetler: Kurulumu tamamlanmış hiç bir üründe iptal iade bulunmaz. Temalar, eklentiler, lisanslar, Web siteler, e-Ticaret yazılım – sistemleri, Entegrasyonlar, hazır siteler, hosting panelleri, sanal pos, kargo paneli vb.

Satın alınan hazır site paketi, kurulum ve teslimat yapılmadan aşağıdaki koşullar dahilinde iptal iade edilebilir;

 1. Alan adı ve hosting açılmışsa alan adı ve hosting ücretinin iadesi sağlanmaz.
 2. Tema kurulmuş, alan adı bağlanmış ise Site, alan adı ve hosting ücreti iade edilemez. Site paket ücreti iade edilir.
 3. Site teslim edilmiş ise İPTAL ve İADE mümkün değildir.

Ürün iptal talebi siparişten 7 gün içerisinde yapılmalıdır. 7 günü geçen iptal – iade talepleri kabul edilmez. Satın alım sonrası 7 gün içerisinde yapılan iptal – iade başvuruları uzman ekibimiz tarafından incelendikten sonra gerekli bir sebep olması, mücbir durum söz konusu olduğu durumlarda iptal edilebilir. İptal durumunda ise Alan adı ve Hosting için ödenen ücretlerin iadesi YAPILMAZ.

Her ürün ve hizmete ilişkin ayrıcalıklı iptal durumu ve geri ödeme koşulları ilgili ürün/hizmet sayfasının iptal ilkeleri sayfasında belirtilmiştir.

Ürün/Hizmet İptal – İade Politikaları

İptal & İade Başvurusu ve Önemli Notlar


İptal başvurum ne zaman değerlendirilir?

İptal başvurularınız 3 iş günü içerisinde değerlendirilip, tarafınıza mail yoluyla bildirim sağlanır. 

İptal süreci nasıl işliyor?

Bizim size ne zaman geri dönüş yaptığımız değil, sizin bize ne zaman iptal başvurusunda bulunduğunuz dikkate alınmaktadır. Bu tarih paketi satın aldığınız tarihten 7 gün içerisinde olmalıdır. 7 günü geçen İptal – İade talepleri işleme alınmamaktadır. 


Başvuru sonrası iptalim hemen gerçekleşir mi?

Hayır, iptal başvurunuz 3 iş günü içerisinde uzman ekibimiz tarafından incelendikten sonra gerekli bir sebep olması durumunda iptal edilir. 

İptalim onaylandığında tüm ücretin iadesini alabilir miyim?

Satın alım ve iptal başvuru süreci içerisinde tarafımızdan yapılan işlemlere göre iadede yapabilmekteyiz. Alan adı ve hosting alımı yapılmış ise bu hizmetlerin ücreti kesilip iade yapılır. Ek ücret ve pro hizmetler aktif edilmiş ise bu hizmetlerin de ücreti iade edilmez, kesinti sonrası iade yapılır.


Ücret iadesi ne zaman yapılır?

Tarafımıza iletilen iptal talebiniz onaylandıktan 7 gün içerisinde ilettiğiniz IBAN numarasına EFT / Havale yöntemiyle iade yapılmaktadır. Tarafımızdan iade çıkarılıp, dekont sizlere iletilir. Hesabınıza ücretin yansıması ise bankanıza ve bankanın işlem hızına bağlı olarak değişiklik gösterir.

İptal ettiğim bir ürünü iade olmadan tekrar aktif edebilir miyim?

Evet, Ücret iadesi henüz yapılmadan tekrar aynı hizmeti devam ettirebilirsiniz.

İptal için İptal Formunda istenilen bilgiler yeteri mi?

İptal başvurunuz değerlendirilip, uygun görüldüğü taktirde tarafınıza mail yoluyla bildirim yapıyoruz. Bu bildirim kapsamında sizden ücret iadesi için banka hesap bilgisi mail olarak talep edilir. Akabinde ilettiğiniz hesaba ücret iadesi yapılır.

İptal başvurumu nasıl yapabilirim?

Aşağıdaki bilgileri tarafımıza email olarak iletmeniz gerekmektedir. Email adresimiz: destek@hementasarim.com

 • Ad-Soyad:
 • Firma Adı: 
 • Alınan Ürün/Hizmet:
 • Satın Alım Tarihi:
 • İptal Nedeni:
 • Alıcı Banka Adı:
 • Alıcı Yetkili Adı:
 • Alıcı IBAN No: 
 • Fatura Bilgileri:
Scroll To Top
Close
Close
WhatsApp
Ürünler
Anasayfa
Sipariş

Alışveriş Sepeti

Close
No products in the cart.

Bir şey mi unuttunuz yoksa hala karar veremediniz mi?

Sepetinizde bir ürün sizi bekliyor. Karar vermekte zorlanıyor musunuz, aklınızda sorular mı var? Hemen bize yazın, detayları görüşüp yardımcı olalım: +905070669665

Canlı Desteği Başlat!
💬 Canlı Destek!
Merhaba;
Nasıl yardımcı olabiliriz?